خرداد ۱۰ ۱۳۹۶ 0نظر

جاذبه های گردشگری دبی (قسمت اول)

گردشگری یکی از استراتژی های مهم امیر نشین دبی برای سرازیری دلار به امارات متحده میباشد. گردشگری دبی مبتنی بر خرید است اگر چه جذابیت های مدرن و تاریخی نیز دارد. این شهر به نام مرکز خرید خاورمیانه شناخته شده است و تعداد زیادی توریست را از کشورهای منطقه و حتی دورتر یعنی اروپای شرقی، هند و آفریقا به خود جلب میکند. امروزه دبی با افتخار زیادی به عنوان یک مرکز اقتصادی مهم و قطب گردشگری در جهان با استفاده از شالوده و زیر ساخت های خود شناخته شده و دارای بهترین و سطح بالاترین مراکز خرید، رستوران ها و مراکز گذران اوقات فراغت بوده و ده ها آسمان خراش شگفت انگیز مانند برج الخلیفه، بلندترین ساختمان جهان در آن وجود داشته و از همه مهمتر میزان بسیار پایین جرم و جنایت در این شهر است که آن را تبدیل به شهری با محیطی دوستانه کرده است.

 

سافاری صحرا

معروف ترین سافاری متعلق به دبی میباشد. هدف اصلی سافاری، نشان دادن چهره واقعی کویر و زندگی بادیه نشینان به بازدید کنندگان میباشد. در سافاری با ماشین های چهار محور به گردش در میان تپه های شنی کویر میپردازید. سپس به یک کمپ میرسید که به صورت سنتی ساخته شده است. در سافاری های یک یا چند روزه میتوان از دیدار از کوه های حجر، منطقه زیبا و خوش آب و هوای حتا و برنامه شب های عرب لذت برد.

 

برج خلیفه

برج الخلیفه که به نام برج دبی نیز شناخته میشود، بلندترین آسمان خراش دنیاست که در خیابان شیخ زاید شهر دبی قرار گرفته است. در روز افتتاح، شیخ محمد بن راشد آل مکتوم این برج را به بهره برداری رساند و به احترام او نام خلیفه بر روی این سازه گذاشته شد. ساخت برج الخلیفه سال ۲۰۰۴ آغاز شد و در سال ۲۰۱۰ به پایان رسید و به عنوان بلندترین آسمان خراش دنیا افتتاح شد. این برج مسکونی، تجاری و تفریحی دارای ۱۶۳ طبقه و حدود ۸۰۰ متر ارتفاع، بیش از هزار واحد آپارتمان، استخر و کتابخانه ویژه ساکنان برج است.

آکواریوم دبی

این آکواریوم که بزرگترین آکواریوم جهان است، ۱۰ میلیون لیتر آب و بیش از ۳۳ هزار نوع جانور آبزی از جمله بیش از ۴۰۰ کوسه و سفره ماهی را در خود جای داده است. این آکواریوم دارای طول ۵۰ متر و عرض ۲۰ متر و ارتفاع ۱۱ متر میباشد. تونل این آکواریوم دارای طول ۴۸ متر است که با قدم زدن در آن میتوانید آبزیان را تماشا کنید. این آکواریوم رکورد بزرگترین پنل آکریلیک جهان را در کتاب گینس به ثبت رسانده است.

 

 

 

 

 

abbasi

ارسال نظر