26

ویژه برنامه شهادت امام محمد باقر (ع) در مشهد

معاون تبلیغات اسلامی حرم رضوی گفت : در ایام شهادت امام محمد باقر (ع) حرم رضوی برنامه ویژه ای دارد. حجت السلام سید جلال حسینی افزود: برنامه های متعددی از جمله سخنرانی و مداحی به مناسبت ایام شهادت آن امام بزرگوار در حرم امام هشتم در نظر گرفته شده است تا زائران برای تسلیت شهادت آن حضرت به محضر امام رضا (ع) مشرف شوند.

وی اظهار داشت : این مراسم که در غروب روز شنبه ۲۷ مردادماه در صحن جامع رضوی بعد از نماز مغرب و عشا برگزار می شود. در این مراسم حجت السلام سید آبادی و ایلخانی به ایراد سخنرانی و مداحان اهل بین (ع) به مرثیه سرایی می پردازند.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت :علاوه بر مراسم شبانگاهی در روز یکشنبه نیز مراسم ویژه ای در صحن امام خمینی (ره) برگزار میگردد. این ویژه برنامه از ساعت ۱۰:۳۰ صبح روز یکشنبه برگزار می شود که در آن ایت الله سید احمد علم الهدی امام جمعه مشهد سخنرانی می کند.

 

حسینی ادامه داد : همچنین در صبح روز شهادت مراسمی ویژه با حضور خادمان حرم ساعت ۶:۴۵ در باب الهادی (ع) برگزار می شود که در آن خادمان بصورت دسته های عزاداری به سمت صحن جمهوری حرکت میکنند. همچنین در شام شهادت امام محمد باقر (ع) همزمان با غروب روز یکشنبه دسته های عزاداری و هیئت های مذهبی در صحن انقلاب اسلامی برگزار می شود که در این مراسم حجت السلام و المسلمین پناهیان سخنرانی خواهند کرد.

وی ادامه داد : برای زائران عرب و اردو زبان که از سایر کشورهای اسلامی به مشهد مقدس مشرف می شوند در صحن غدیر و دارالرحمه تدارک دیده شده است. در این مراسمات ابعاد شخصیتی امام پنجم (ع) نیز توسط سخنرانان مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا عاشقان آن حضرت با شخصیت والای آن بزرگوار بیشتر آشنا شوند.