آذر ۲۰ ۱۳۹۶ 0نظر

مساجد کیش

کیش جزیره ی بسیار زیبا که مانند مرواریدی در دل صدف میدرخشد و چشم های زیادی را به سمت خود جذب کرده است ، دیدنی های کیش بسیار زیاد بوده که میتوان گفت اگر برنامه ی فشرده ای هم داشته باشید باز بیشتر از یک ماه زمان میبرد تا از تمام جاذبه های کیش دیدن نمایید ؛ این شهر علاوه بر مکان های دیدنی تاریخی دارای تفریحات مدرن نیز می باشد .

مسجد خاتم الانبیاء

طراحی این مسجد خاص و منحصر به فرد بوده و مسجد خاتم الانبیاء در فضای سبز واقع شده که نمای بسیار زیبایی به آن بخشیده است ؛ این مسجد گنبد ندارد اما دو مناره ی بلند دارد و طرح ظاهری ان به شکل مستطیل می باشد که تمامی دیوار های اطراف آن دارای پنجره های کوچکی است که به فواصل کم از هم قرار دارند .

مسجد امام حسن مجتبی

معماری این مسجد بسیار زیبا می باشد و جزو زیبا ترین طراحی   های ممکن می باشد که اغلب مورد پسند مسافرین قرار میگیرد که علاوه بر اقامت نماز برای دیدن کردن از معماری وطراحی این مسجد به این مکان میروند ؛ این روزها مسجد امام حسن مجتبی (ع) برای نماز جمعه و نشست های مذهبی استفاده می شود .

مسجد ماشه کیش

این مسجد در شمال شرق جزیره ی کیش قرار گرفته است که پس از مرمت آن مسجد برای نماز گزاران مناسب و قابل استفاده شد این مسجد در منطقه ماشه قرار دارد  که این مکان قبل  از دهه پنجاه  شمسی محل زندگی و اقامت بومیان آن مکان بوده است ، پس از مرمت اصلاحات زیادی در این مسجد صورت گرفت همچنین مقاومت دیوار ها  و ستون ها مورد بررسی قرار گرفت.

مسجد امیرالمومنین (ع)

یکی از قدیمی ترین مساجد کیش ، مسجد امیرالمومنین می باشد که امروزه مورد استفاده نماز گذاران قرار میگیرد ، این مکان مانند مسجد ماشه مورد مرمت قرار گرفته است و پس از آن روز برای مجالس مذهبی مناسب شناخته شده و مورد استفاده قرار گرفت .

پیشنهاد ما

برای خریدی مناسب و با صرفه باید از آژانس های معتبر و دسته اول استفاده نمایید این آژانس ها به دلیل فروش مستقیم وسود کم میتواند برای شما قیمت تور کیش مناسبی پیدا کرده و ارائه میدهد ؛ کیش جزیره ایست که در تابستان و تعطیلات نوروز مسافرین زیادی دارا می باشد در این فصل ها جشنواره های زیادی برگزار میشود و لحظات شادی را برای مسافرین رقم میزند.

 

 

 

 

 

 

abbasi

ارسال نظر