91e12170-8c58-433a-8602-1a15c8d70059

راه اندازی خط کشتیرانی بندر لنگه به کیش

فرماندار بندر لنگه با نشستی تعاملی بین مسئولان بندرلنگه و منطقه آزاد جزیره کیش از راه اندازی خط کشتیرانی بندر لنگه به کیش خبر داد. خبرگزاری کیش به نقل از درخشان مدیر بنادر و فرودگاه های منطقه آزاد کیش گفت : مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش رویکردی جدیدی به بنادر اطراف مخصوصا بندرهای آفتاب و چارکو سازماندهی این بنادر دارد.تاکنون دوهیات برای رفع موانع و مشکلات به شهرستان بندرلنگه سفر کرده اند و نتایج خوبی هم حاصل شده است.

 

درخشان افزود:سه کانکس برای انبار موقت این گمرک در نظر گرفته شده و با ساخت سوله انبار نیز درصدد بهسازی این محل هستیم. وی اضافه کرد: در بندر چارک اقداماتی برای استقرار اداره گذرنامه انجام شده است و اسکله صیادی بندرچارک نیز در ضلع شرقی برای رفاه حال صیادان با همکاری شهرداری بندر چارک احداث شده است.

 

فرماندار بندر لنگه نیز تصریح کرد : با توجه به اهمیت توسعه و زیر ساخت مخابراتی برای فعالیت رویه کالای ملوانی در بندر چارک مقرر شد مخابرات با همکاری شهرداری بندر چارک اقدامات لازم رادر خصوص فیبر نوری به گمرک را انجام داده دهد. وی خاطر نشان کرد: منطقه آزاد کیش نیز زمینی با متراژ ۴۰۰ متر و سه کانتر ۴۰ فوتی در بندرگاه چارک جهت انبارها کالاهای ترخیصی در اختیار گمرک قرار خواهد داد.

فرمانداری شهرستان بندرلنگه گفت : زمینی برای احداث ساختمان مرجع دریایی به اداره بنادر اختصاص داده می شود و همچنین به زودی خط کشتیرانی بندرلنگه ، کیش به صورت همه روزه راه اندازی خواهد شد.