دهه کرامت فرصتی برای ترویج فرهنگ رضوی

هرساله از تولد حضرت معصومه (س) تا تولد امام رضا (ع) را دهه کرامت می نامند. در این دهه ویژه برنامه و جشن های زیادی برگزار می شود. همچنین در این دهه از افتتاح کتابخانه تا کمک هزینه برای خرید جهیزیه و کمک های دیگر نیز از طرف آستان قدس رضوی به افراد نیازمند اهدا می شود.

مهر گزارش می دهد: مهران اکبرپور جمعه شب به مناسبت جشن امام رضا در بوستان ولایت شهر اقبالیه گفت: دهه کرامت و ولادت حضرت معصومه (س) فرصتی  مناسب  برای بررسی و اکرام جایگاه زن در اسلام به شمار می رود. باید زندگی حضرت معصومه (س) بعنوان نمونه مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد و از زندگی پاک و موفق ایشان درس های بزرگی برای دختران و زنان جامعه گرفت.

وی در ادامه افزود : دهه کرامت فرصتی مغتنمی است برای دوستی و نزدیکی با اهل بیت و هرچه میتوانیم از معارف اهل بیت (ع) در زندگی فردی و اجتماعی خود ب کار برده تا هم موجب سعادتمندی خود و هم جامعه شویم. از دیگر شاخصه های ائمه معصومین علیه السلام به ویژه امام رضا خدمت به مستمندان و نیاز مندان و رفع گرفتاری و مشکلات آنها است و ما باید ادامه دهنده راه این بزرگواران باشیم.

اکپرپور وجود حرم امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) را عامل برکت و عزتمندی ایران در جهان دانست و گفت : ملت ایران در زیر لوای این بزرگواران همیشه پیروز و سربلند بوده اند. همچنین ما میتوانیم از سیره عملی ائمه اطهار استفاده کرده تا به سعادت و خوشبختی حقیقی در دنیا و آخرت نائل شویم.

در دهه کرامت برنامه های متنوعی در مشهد مقدس برگزار می شود . در این دهه از سراسر ایران وجهان شیعیان امام رضا (ع) برای زیارت و تمسک جستن به مشهد مقدس سفر میکنند.