1521828825

خبر های کیش در فروردین ۹۷

ستاد کیش در فروردین ۹۷ ، از شرایط ورود اتومبیل ، به جزیره در نوروز خبر داد . معاون توریستی منطقه ی آزاد کیش اعلام کرد که افراد ، فقط مجاز به وارد کردن خودرو های ایرانی مدل قبل از ۱۳۹۰ و مدل خودرو های خارجی از سال ۱۳۸۵ به قبل ، که معاینه ی فنی دارند ، هستند . در ایام عید این خودرو ها فقط به مدت پنج روز اجازه ی حضور در جزیره را داشتند و در غیر این صورت بلیط برگشت آن ها ، باطل می شد .

هزینه ی ورود خودرو در سال ۹۷ به کیش چقدر است ؟

هزینه ی ورود یک اتومبیل به جزیره  ی کش ، در سال ۹۷ ، ۲۰۰ هزار تومان تخمین زده شده است و در بندر ها دریافت می شود . هم چنین برای حفظ رفاه و راحتی مسافر هایی که از طریق بندر چارک و بندر آفتاب وارد می شود ، مسئولان این ناحیه اعلام کردند که برای محل پارک و سکونت خودرو ها برنامه ریزی لازم انجام شده است و گردشگران هیچ گونه نگرانی درباره ی این موضوع نخواهند داشت و تردد های اتومبیل ها با هماهنگی انجام می شود .

نکاتی درباره ی ورود خودرو ها 

معاون توریستی سازمان کیش ، اعلام کرد که برای وارد کردن اتومبیل خود به جزیره ، حتما بلیط رفت و برگشت کشتی را به همراه داشته باشید تا مدت زمانی که می توانید و مجاز هستید بمانید ، برا یشما لحاظ شود و بتوانند بررسی کنند . هم چنین لازم به ذکر است که از ورود خودرو های بزرگ و تک کابین مانند کامیون ، کامیونت ، مینی بوس ، اتوبوس و . . . ( فقط در ایام نوروز ) جلوگیری می کنند . پیش بینی می کردند که چون در سال گذشته ۲۲۰ هزار نفر به این جزیره سفر کرده اند ، امسال آمار گردشگران به ۳۰۰ هزار نفر نیز ممکن است برسد .

محدودیت های ترافیکی

به یاد داشته باشید که ، معاینه ی فنی خود را حتما همراهتان ببرید ، از آن جا که فقط به مدت پنج روز می توانید در کیش با اتومبیل بمانید ، توجه کنید که در کیش چراغ خطر وجود ندارد ، و راه ها به وسیله میدان ها تعیین می شود . به همین منظور در هنگام رانندگی باید دقت لازم را داشته باشید و به نظم و انضباط ترافیکی توجه کنید .