tour-mashhad-norooz97-1024x639

خبر های عید ۹۷ مشهد

مشهد یک شهر توریستی و گردشگری است که مسافران آن هم به زیارت می پردازند و هم از مراکز تفریحی آن لذت می برند و استفاده می کنند . تعداد مسافران این تور ، نسبت به بقیه ی سال ها ، افزایش یافته است و هر ساله به آن ها اضافه می شود . برای اطلاع از خبر های عید ۹۷ مشهد با ما همراه باشید .

زمین های مشهد با آبیاری نوین

با اجرای این طرح در زمبن های مشهد ، به طرز شگفت انگیزی در مصرف آب صرفه جویی می شود . ضمن اینکه حدود ۳۵۰ هزار هکتار از اراضی باغ ها و زمین زراعتی این آبیاری مدرن را دارا می باشد . امروز حدود یک و یک دهم میلیون هکتار زمین در شهر مشهد ، انواع محصولات زراعتی و باغی کشت پرورش می یابد .

سفر با قطار

در عید ۹۷ ، بیشتر از ۱۲ میلیون نفر با قطار جا به جا شدند . لازم به ذکر است که خطوط راه آهن این شهر ، رتبه  نخست را در جا به جایی مسافر به خود ، اختصاص داده است . ۵۰٪ این گونه سفر ها از ۲۸ شهر به این مقصد طی می شود و فقط ۲٪ از این مسافرت ها با میانگین تاخیر کمتر از ۴۶ ثانیه تاخیر انجام شده است . سال ۹۶ حدود ۲۴ میلیون مسافر با قطار جا به جا شده است که در مقایسه با سال قبل ۶ درصد افزایش داشته است .

نمایشگاه هنرمندان افغان در مشهد برگزار شد !

عید ۹۷ با پشت سر گذاشتن اتفاق های متفاوت ، مرکز هنری مشهد دست به اقدامی هنری زد و آثار هنرمندانی که از افغانستان مهاجرت کرده بودند را به نمایش گذاشت . هم زمان با سال روز شهادت شهید آوینی ، این نمایشگاه برگزار شد .