تولد امام رئوف

تولد امام رضا (ع) و آغاز دهه کرامت از مهمترین اتفاقات در تقویم ایران می باشد. هرساله با تولد امام رضا (ع) و آغاز دهه کرامت بسیاری از شیعیان و طرفداران آن امام  از اقصی نقاط ایران و جهان روانه مشهد مقدس می شوند. بعضی از زوار و عاشقان آن امام همام از راه دور و تماس تلفنی ابراز ارادت می کنند.

چند روز مانده به تولد امام رضا (ع) مشهد شاهد حضور پر شور مشتاقان و شیعیان که برای زیارت آمده اند می باشد. برخی از افراد به دلیل مشکلات و ازدحام جمعیت موفق به سفر به مشهد نمی شوند به همین دلیل آستان مقدس با اجرای طرح زیارت نیابتی یا همان زیارت مجازی زمینه زیارت و عرض ادب برای آن دسته از افراد دلباخته را فراهم می آورد.

در تماس تلفنی شما مستقیم به روضه منوره رضوی وصل شده و تمام دلتنگی و درد و دل های خود را با امام مهربانی در میان می گذارید. هر وقت که احساس دلتنگی کردید گوشی تلفن خود را برداشته و با شماره ۳۲۰۰۳۳۳۴ – ۰۲۱ تماس گرفته و زبان به مناجات و درد و دل با امام هشتم کنید.

تولد امام رضا (ع) در ۱۱ ذی القعده می باشد. به همین دلیل این تاریخ بسیار در تقویم ایران با اهمیت بوده و مشتاقان آن امام چند روز قبل از این تاریخ چمدان سفر خود را برای رفتن به سمت مشهد مقدس آماده می شوند. خادمان حرم رضوی در این روز با آذین بستن محوطه حرم و داخل حرم به استقبال مسافران و زوار می روند.