آذر ۱۸ ۱۳۹۶ 0نظر

تجربه آب نمای موزیکال دبی در کیش

اگر تجربه ی سفر به دبی را دارا باشید حتما آب نمای موزیکال را از نزدیک دیده اید و تجربه ی لذت تماشای این آب نما را دارا می باشید ،  تماشای این نمایش آبی با موزیک بسیار دل پذیر می باشد و اغلب مسافرین بسیاری برای مشاهده به این مکان رفته و خاطره ای فراموش نشدنی را برای خود و عزیزانشان می سازند ، به دلیل علاقه ی بسیار افراد به این آب نماها در کیش نیز چنین تفریحی را راه اندازی کردند .

آب نمای موزیکال

همانطور که از اسم آن پیداست آبنمای موزیکال تشکیل شده از دو بخش ابنما و موزیک تشکیل شده است یکی دیگر از امکاناتی که گاهی به آن می افزایند نورپردازی می باشد که جلوه ی بسیار زیبایی به آن میبخشد ، آبنماها اغلب نیازمند تجهیزات پیشرفته ، خاص و مدرنی می باشند که تمامی حرکات را با هم هماهنگ ، با همان شدت و سرعت انجام  دهد.سیستم بسیار مهمی که در هماهنگ سازی حرکات و موسیقی استفاده میشود سیستم هماهنگ سازی موسیقی با نور و آب می باشد ؛ این سیستم باعث بوجود آمدن تمایشی هاهنگ می شود . آبنما در محیط داخلی و خارجی ساختمان قابل استفاده می باشد ، زمانی که صحبت از آبنما و یا آبشار صخره ای می شود اولین چیزی که به ذهن ما خطور می کند فواره ها هستند چون قدیمی ترین و پر کاربرد ترین نوع آبنما می باشند. فواره ها خود دارای انواع مختلفی مانند جهنده ، ریزشی و پرتابی می باشند که عمدتآ این فواره ها را به وسیله نور پردازی جذاب تر و دیدنی تر می کنند.

آب نمای موزیکال در کیش

هدف از اجرای چنین برنامه ای در کیش توسعه ی گردشگری  و جذب مسافر بیشتر به کیش می باشد ، آب نمای موزیکال تور کیش نسبت به دیگر آبنماهای خلیج فارس جزو کامل ترین آنها محسوب میگردد این به دلیل وجود پروجکشن، پرده های آبی، لیزر شو، افکت آتش و ربات های پیشرفته می باشد ، برای ساخت این آب نما و برای جلوگیری از آسیب رسیدن به محیط زیست تلاش بسیار زیادی صورت گرفته است ، وجود این آب نما در بین آب های شور یکی از تفاوت های آن می باشد ، دیگر آب نماهای خلیج فارس با آب های شیرین کار میکنند ، که نه تنها هزینه ی بسیاری برای شیرین سازی آب دریا متحمل میشوند بلکه دارای ضرر های زیادی برای زیست محیط نیز می باشد .

انواع آب نماها

آبنما انواع متفاوتی دارد :  سنگی، آبنما صخره ای ،مصنوعی،خانگی،دیواری،آجری

آبنماي ثابت

این نوع آبنما ابتدای ترین نوع آبنما میباشند که تنها یک حرکت ساده و یکنواخت را ایجاد میکند و توسط یک پمپ ثابت کنترل میشوند. اساس آبنماهاي ثابت بر نوع نازلها و فوارههاي مورد استفاده استوار است

آبنماي متحرك

آبنماي متحرك بر اساس ایجاد حرکت در افکت قابل مشاهده اب استوار است و به روشهاي الکتریکی و مکانیکی امکانپذیر میباشد . در انواع مدرنتراین آبنماها طرحهاي ابتکاري و خاص خود نمائی می کنند. در زیر نمونه اي از آبنما متحرك به نمایش در آمده است. در این ساختار ارتفاع آب از یک میزان حداقل به حداکثر به صورت رفت و برگشتی حرکت مینماید.

 

abbasi

ارسال نظر